Trwale usunąć konto na Instagramie możesz bardzo szybko, dlatego warto rozważyć inne opcje, które oferuje aplikacja. Pamiętaj, że jeśli chcesz usunąć konto musisz liczyć się z tym, że wszystkie zamieszczone na nim treści znikną bezpowrotnie.

Czasem zdarza się, że chcesz zniknąć z mediów społecznościowych – ktoś Cię stalkuje, albo masz wrażenie, że się uzależniłeś od przeglądania Instagrama, badz masz za mało lajków. Zdarzają się również takie sytuacje, w których rozpoczynasz nowy rozdział w życiu i nie chcesz, aby przyszły pracodawca znał Twoją przeszłość. To jak najbardziej zrozumiałe, bo przecież posiadanie konta na Instagramie nie jest obowiązkowe. Firmy zamykają profile biznesowe w momencie, gdy zmieniają branżę lub kończą swoją działalność. Bez względu na powód – klamka zapadła i chcesz usunąć Instagrama.

 

Usunięcie konta – krok po kroku

 

Aby usunąć swoje konto na Instagramie musisz się na nie zalogować.

Następnie przejdź na stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Zanim zaakceptujesz trwałe usunięcie konta z rozwijanego menu wybierz powód.

jak usunąć swoje konto na instagramie

Do jakich celów zbierane są te dane? To proste, Instagram prowadzi bardzo dokładną analitykę w celu usprawniania swojej aplikacji. Wśród odpowiedzi jest np. obawa o utratę prywatności czy chęć za łożenia nowego konta. Bez względu na to, jaką opcje wybierzesz Instagram nie ma prawa Ci odmówić usunięcia profilu.

Następnie zostaniesz poproszony o to, abyś ponownie wpisał hasło, za pomocą którego logowałeś się do aplikacji. Po wybraniu powodu pojawi się opcja, które umożliwi Ci trwałe usunięcie konta. Kliknij napis „Trwale usuń moje konto” i gotowe. Możesz pożegnać się z Instagramem lub utworzyć zupełnie nowe konto i rozpocząć budowanie swojego wizerunku ponownie – od zera.

 

Jeśli zdecydujesz się usunąć Instagram – w sensie całą aplikację ze swojego smartfona, musisz wiedzieć, że nie spowoduje to usunięcia konta. Co więcej nie zostanie ono uśpione czy zablokowane. Twój profil będziesz w pewnym sensie żyć własnym życiem – bez Twojego udziału. Musisz jednak wiedzieć, że gdy przestaniesz dodawać zdjęcia i filmy z pewnością nie przybędzie Ci nowych obserwujących.

jak usunąć konto na instagramie

Co się stanie, gdy zdecyduję się trwale usunąć konto?

 

Wszystkie treści, które zamieściłeś na swoim profilu znikną bezpowrotnie. Tak samo jak reakcje insta obserwujących. Nie będziesz mógł ich odzyskać ani przywrócić. Jeśli masz na profilu zdjęcia, które są Ci szczególnie drogie to zapisz je w pamięci telefonu. Teoretycznie proces trwałego usunięcia konta trwa do 30 dni, ale po podjęciu tej decyzji trudno będzie Ci odzyskać jakiekolwiek dane.

 

Czy mogę zrobić sobie przerwę od Instagrama bez usunięcia konta?

 

Tak, możesz tymczasowo wyłączyć konto. Jest to opcja dla osób, które na jakiś czas chcą odpocząć od codziennego przeglądania aplikacji lub z jakiegoś powodu muszą zawiesić swoją działalność biznesową. Tymczasowe wyłączenie konta polega na tym, że nie jest ono widoczne dla użytkowników Instagrama, ale nie jest to trwałe usunięcie konta na Instagramie. Jak to zrobić?

 

Aby skorzystać z tymczasowego wyłączenie konta musisz:

 

 1. Wejdź na instagram.com i zaloguj się do swojego profilu.
 2. Otwórz swój Instagram, a następnie kliknij w opcję „edytuj profil”.
 3. Wybierz opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”.
 4. Instagram zapyta Cię z jakiego powodu chcesz tymczasowo wyłączyć konto. Gdy wybierzesz odpowiedź pojawi się okno logowania. Aby tymczasowo wyłączyć konto będziesz musiał ponownie wpisać hasło, na które logowałeś się do swojego profilu.

 

Jeśli skorzystasz z tej opcji będziesz mógł ponownie – w dogodnym przez Ciebie momencie korzystać ze swojego profilu w aplikacji Instagram. Aby aktywować profil po raz drugi wystarczy się zalogować. Jest to bardzo korzystna opcja – będziesz miał czas na przemyślenie swojej decyzji. Twoje konto nie zostanie trwale usunięte, więc po ponownym zalogowaniu odzyskasz swoje zdjęcia, filmy, relacje i komentarze. A co najważniejsze, prawdopodobnie wrócisz na instagrama z podobną liczbą obserwujących jaką miałeś zanim dokonałeś tymczasowego wyłączenia konta.

 

jak usunąć konto na instagramie

Zgarnij 151 followersów na instagramie praktycznie za darmo!

Specjalnie dla czytelników bloga przygotowaliśmy kod rabatowy na pierwsze zamówienie w naszym sklepie.

Aby skorzystać z oferty użyj kod rabatowy : free

 1. Wjedz na https://instastory.pl/produkt/instagram-followers/
 2. Wybierz ilość followersów 151 zaznacz dodatkowe opcje, dodaj link do swojego profilu, kliknij kup teraz
 3. Dodaj kod rabatowy : free , wypełnij swoje dane i dokończ zamówienie !

 

Mam dwa konta na Instagramie – chcę usunąć jedno z nich

 

Użytkownicy Instagrama posiadajacy więcej niż jeden profil mogą usunąć konto, którego już nie chcą używać. Nie trzeba usuwać wszystkich – możesz usunąć tylko wybrane profile.

 

Jak usunąć konto na Instagramie (drugie i kolejne) – instrukcja krok po kroku:

 1. Zaloguj się na swoim profilu.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia”.
 4. Wejdź w opcję: „Dane logowania”.
 5. Aby usunąć konto wybierz symbol trzech gwiazdek przy profilu.
 6. Wybierz usuń, wpisz dane do logowania i gotowe.

 

Jeśli zdecydujesz się usunąć konto na Instagramie, nie będziesz mógł już z niego korzystać. Nie zakłóci to jednak w żaden sposób korzystania z pozostałych – aktywnych kont w aplikacji Instagram. Możesz usunąć konto na Instagramie, którego nie potrzebujesz i używać pozostałych.

 

Odpowiedź na pytanie: jak usunąć konto na Instagramie jest bardzo prosta – za pomocą kilku kliknięć, działając zgodnie z podaną instrukcją. Zamiast trwałego usunięcia konta możesz zdecydować się na opcję tymczasową. Wówczas zachowasz swojej konto na Instagramie wraz z treściami, które na nim zamieszczałeś. Warto skorzystać z tej opcji, gdy zechcesz usunąć konto na Instagramie ze względu na brak popularności czy złośliwe komentarze obcych osób. Trwałe usuwanie konta pozbawi Cię dorobku, który masz już na tym kanale social media. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się jednak trwale usunąć konta przenieś bazę swoich zdjęć na dysk komputera lub miejsce w chmurze. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak odzyskać zablokowane konto na Instagramie zapraszamy to lektury instastory.pl/jak-odzyskac-konto-na-instagramie/

 

jak usunąć konto na instagramie

 

Koniecznie sprawdz nasze inne poradniki między innymi :

 

Swipe up Instagram – jak dodać link do instastory

Jak założyć konto na Instagramie

Jak założyć konto na Instagramie – firmowe i prywatne

 

A jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie pozyskiwania serduszek sprawdz :

 

Obserwujący na instagramie

Lajki na instagramie