Konto na Instagramie może zostać zablokowane przypadkowo przez samego użytkownika. Zdarzają się również takie sytuacje, w których konta z dużą liczbą followersów padają ofiarą hakerów i wówczas z dnia na dzień tracimy dostęp do swojego konta.

 

Czy można odzyskać dostęp do skradzionego konta? Jak odblokować profil, który sami zablokowaliśmy? Czy wiesz, że istnieje możliwość odzyskania usuniętego konta? W naszym poradniku omówimy kilka takich sytuacji i podpowiemy, jak krok po kroku odzyskać dostęp do swojego profilu w serwisie Instagram.

 

Instagram może zablokować Twoje konto

 

Pamiętajmy, że Instagram, jak każda sieć społecznościowa posiada regulamin, który każdy użytkownik zobowiązuje się przestrzegać. W przypadku naruszenia zapisów regulaminu administrator serwisu może zablokować nasze konto i wówczas czasowo lub trwale nie będziemy mieć do niego dostępu. Co więcej administrator nie ma obowiązku informowania użytkownika o tym, że ma zamiar zablokować dostęp.

 

W takiej sytuacji podczas próby logowania uzyskasz informację, że dostęp do profilu został zablokowany. Informacja ukaże się na ekranie, a Ty nie będziesz mógł korzystać ze swojego konta. Jedynym rozwiązaniem na odblokowanie Instagrama jest odwołanie – możesz napisać je korzystając z możliwości, które oferuje aplikacja. Wystarczy ją otworzyć wpisać w nazwę użytkownika i potwierdzić tożsamość hasłem – po wybraniu opcji odwołania postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

 

Niestety, jeśli w sposób rażący nie przestrzegałeś regulaminu Instagrama nie otrzymasz pozytywnej odpowiedzi na odwołanie. Zdarza się również, że konto zostało zablokowane przez pomyłkę czy błąd aplikacji – wówczas administratorzy przywrócą Ci dostęp do konta.

 

Jak odzyskać konto na Instagramie, które zostało usunięte?

 

Konta, które zostało przez Ciebie trwale usunięte niestety nie da się odzyskać. Co w sytuacji, gdy zauważysz, że ktoś zrobił to w Twoim imieniu? Każdy użytkownik Internetu powinien wiedzieć, że dane do logowania należy chronić – jednak mail lub numer telefonu łatwo jest przechwycić. Gorzej z hasłem – aby usunąć Twoje konto z Instagrama osoba musi znać hasło lub co gorsza ma dostęp do Twojej skrzynki mailowej. W ten sposób może zmienić Twoje dane do logowania, np. ustawić nowe hasło. Jeśli zauważyłeś, że nie możesz się zalogować powiadom o tym osoby administrujące aplikację Instagram. Koniecznie zmień hasła dostępowe do skrzynki mailowej.

 

Jeśli sam zdecydowałeś się o tym, aby usunąć profil, ale zrobiłeś to w przypływie emocji i chcesz odzyskać konto ze zdjęciami, filmami i followersami niestety nie będzie to możliwe. W sytuacji, gdy właściciel konta usunie profil wszystkie informacje na nim zawarte zostają usunięte trwale i nie są przechowywane przez aplikację Instagram.

 

Odzyskać konto na Instagramie można tylko wówczas, gdy zostało ono czasowo dezaktywowane. Proces odzyskiwania konta na Instagramie będzie prosty. Rozważ opcję dezaktywacji konta nawet, jeśli dziś nie chcesz już z niego korzystać. Działa to w sposób nasypujący z zakładce Ustawienia znajdziesz opcję Edytuj profil. W prawym dolnym rogu pod danymi konta znajdziesz przycisk: Tymczasowe wyłączenie konta – kliknij w nie i gotowe. Znów możesz korzystać serwisu.

 

jak usunąć konto na instagramie

Zgarnij 151 followersów na instagramie praktycznie za darmo!

Specjalnie dla czytelników bloga przygotowaliśmy kod rabatowy na pierwsze zamówienie w naszym sklepie.

Aby skorzystać z oferty użyj kod rabatowy : free

  1. Wjedz na https://instastory.pl/produkt/instagram-followers/
  2. Wybierz ilość followersów 151 zaznacz dodatkowe opcje, dodaj link do swojego profilu, kliknij kup teraz
  3. Dodaj kod rabatowy : free , wypełnij swoje dane i dokończ zamówienie !

 

 

Skradzione konto na Instagramie – co robić?

 

Kradzież konta na Instagramie to jeden z częstych problemów zgłaszanych przez użytkowników tego serwisu społecznościowego. Biorąc pod uwagę fakt, że posiadanie konta na Instagramie z dużą liczbą followersów jest zyskowne, to nic dziwnego, że zdarzają się kradzieże. Jakie sytuacj powinny CIę zaalarmować? Każda wiadomość z prośbą o zresetowanie hasła na e mail lub numer telefonu to prawdopodobnie próba przejęcia Twojego konta.

 

Taka wiadomość e mail od administratorów Instagrama przychodzi wyłącznie, gdy sam użytkownik prosi o zresetowanie hasła. Jeśli zatem nie prosiłeś o wygenerowanie nowego hasła nie reaguj na taka wiadomość. Hakerzy próbują przejmować konta na Instagramie wykorzystując inne techniki phishingowe – zwracaj uwagę na podejrzane wiadomości. Po takiej kradzieży odzyskanie dostępu do Twoich kont może okazać się trudne. W sytuacji, gdy otrzymasz taka wiadomość wejdź na oficjalną stronę Instagrama i samodzielnie zmień hasło na nowe.

 

Jak odzyskać skradzione konto na Instagramie?

 

Jeśli hakerom udało się i nie masz już dostępu do kont – jedyne co możesz zrobić to wysłać oficjalne zgłoszenie do pomocy na Instagramie. Do zgłoszenia potrzebujesz kilku informacji. Upewnij się, że pamiętasz dane do logowania (nazwę użytkownika, adres e-mail, numer telefonu i hasło do konta) – to zdecydowanie ułatwi cały proces. Formularz do wypełnienia, który pozwala na odzyskanie skradzionego konta jest bardzo szczegółowy, ale to pozwala administratorom potwierdzić tożsamość osób zgłaszających się po pomoc w odzyskaniu dostępu do konta.

Zgłoszenie kradzieży konta na Instagramie krok po kroku:

  1. Otwórz oficjalną stronę Instagrama i przejdź do ekranu logowania.
  2. Następnie wybierz opcję: „Potrzebujesz pomocy”.
  3. Użyj adresu e mail i numeru telefonu, których użyłeś podczas rejestracji konta na Instagramie.
  4. Otrzymasz sześciocyfrowy kod do odzyskiwania konta na numer telefonu za pośrednictwem wiadomości SMS i na maila.
  5. Wpisz kod – to powinno wystarczyć, aby odzyskać konto.
  6. Możesz się teraz zalogować na swoim koncie.

 

Co możesz zrobić, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości? Zmień hasło na koncie i pamiętaj, aby nie klikać w żaden link z podejrzanych wiadomości SMS i tych, które otrzymasz na na maila. Zdarzają się również sytuacje, w których nie uda się odzyskać konta za pomocą kodu bezpieczeństwa wysłanego przez Instagram za pośrednictwem wiadomości SMS.

 

Masz prawo zgłosić zhakowane konto w aplikacji. W jaki sposób zrobić to, gdy pracujemy w systemie IOS? Otwórz okno logowania na ekranie smartfonu i kliknij opcję: Nie pamiętasz hasła?, a następnie opcję „Potrzebujesz pomocy? Przyciśnij „Dalej” i postępuj zgodnie z wyświetlającymi się na ekranie instrukcjami. Przez tę samą procedurę jak w przypadku IOS przechodzimy w systemie Android.

 

Do odblokowania kont na Instagramie używaj adresu e mail, do którego nie mają dostępu inne osoby. To na ten adres przysłane zostaną dalsze instrukcje dotyczące odzyskania konta. Będą one dotyczyły weryfikacji Twojej tożsamości. Wiadomość otrzymasz w ciągu 72 godzin od poprawnie wykonanego zgłoszenia.

 

W tym przypadku nie wystarczy sama nazwa użytkownika i hasło, których użyłeś podczas rejestracji do Instagrama lub Facebooka. Aby potwierdzić, że to Ty jesteś właścicielem konta zostaniem poproszony o zrobienie zdjęcia z kodem wysłanym do Ciebie przez pomoc Intagrama. Po otrzymaniu selfie z kartką aplikacja poprosi Cię o adres e mail numer telefonu, oraz typ urządzenia, którego używałeś podczas rejestracji w serwisie (chodzi o system operacyjny – Android czy IOS). Następnie, na wskazany przez Ciebie adres e mail otrzymasz kolejne instrukcje, które pomogą Ci odzyskać konto w aplikacji.

 

Z pozoru jest to skomplikowana procedura, jednak nie zajmuje wiele czasu i pozwala na odzyskanie dostępu do utraconego konta. W ten sposób będziesz mógł znów korzystać ze zdjęć i treści, które były przez Ciebie zamieszczane w przeszłości. Wielu użytkowników Instagrama nie decyduje się na odzyskiwanie konta – zakłada nowe. Nie jest to dobre rozwiązanie, bowiem baza ich zdjęć i treści nadal funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej, ale jest wykorzystywana przez inne osoby. W takiej sytuacji warto zgłosić się o pomoc administratorów aplikacji w celu odzyskania dostępu.

 

 

Koniecznie sprawdz nasze inne poradniki między innymi :

 

Swipe up Instagram – jak dodać link do instastory

Jak zrobić live na Instagramie?

Jak założyć konto na Instagramie – firmowe i prywatne

 

A jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie pozyskiwania serduszek sprawdz :

 

Obserwujący na instagramie

Lajki na instagramie