fbpx

Promocja na instagramie

Jak się przebić i zacząć w 2019 ?

Spis treści

Promocja na instagramie – jak się przebić i zacząć zarabiać?

Zarabianie na instagramie jest obecnie coraz bardziej modne. Influencerzy, czyli osoby posiadające swoją społeczność i mające na nią wpływ, śmiało mogą próbować własnych sił w tego typu biznesie. Instagram dla firm również ma spore znaczenie. Od niedawna można na nim bowiem sprzedawać, co pozwala na skuteczne pozyskiwanie nowych klientów i otwarcie nowego kanału sprzedażowego w firmie.

Promowanie instagrama – jak się przebić, by mieć jak najwięcej followersów? Co trzeba robić, by w ogóle zacząć być widocznym w serwisie i nie zginąć pośród niebanalnej ilości codziennie dodawanych postów? Zobacz najważniejsze kwestie i przekonaj się, że promocja na instagramie wymaga odpowiednich kroków. Im wcześniej obejmiesz właściwą drogę, tym szybciej Twój profil zdobędzie popularność.

Masz firmę bądź prowadzisz profil prywatny, sprawdź ofertę na pozyskiwanie realnych obserwujących lub prowadzenie profilu firmowego.

Instagram – jak zdobyć followersów?

 

Na początek warto wiedzieć, że niejako sekret zwiększania zasięgów danego profilu zależy od regularnie dodawanych treści. Instagram nie lubi jednorazowych wyskoków i dłuższych przerw w publikacjach. Najlepiej, jeśli założysz sobie konkretną liczbę zdjęć tygodniowo i uparcie będziesz dążyć do obranego celu. Jak pewnie zauważyłeś, większość wpływowych użytkowników serwisu dodaje treści codziennie. To dobra droga do tego, by instagram zaczął Cię lubić. Zarabianie na instagramie oczywiście wymaga czasu, ale regularne dodawanie treści na pewno pozytywnie wpłynie na widoczność Twojego profilu.

promocja na instagramie

Przeglądając zdjęcia na instagramie na pewno natknąłeś się na hasztagi nawołujące do obserwowania swoich profili. Niektórzy użytkownicy chętnie obierają tę ścieżkę, zwiększając tym samym liczbę swoich followersów. „F4F” – bo tak nazywana jest tego typu wymiana obserwatorów, musi być jednak używana z rozsądkiem. Wiarygodność Twojego profilu tworzą bowiem realni fani, którzy chętnie obserwują Twoje treści, a także regularnie wchodzą z Tobą w interakcję. Rozważ więc „F4F” jako jeden ze sposobów na to, jak mieć więcej follow na insta, ale korzystaj z tej opcji z wyczuciem, zdobywając użytkowników zainteresowanych tym, co publikujesz.

Rozważając to, jak prowadzić instagrama i zdobyć więcej followersów nie można zapomnieć o reklamie. Ile kosztuje reklama na instagramie? To kwestia bardzo indywidualna i zależy w zasadzie od tego, ile chcesz na nią przeznaczyć. Dobrze dobrana i przeprowadzona kampania reklamowa na instagramie przyniesie pożądane skutki i co więcej, dostarczy Ci zainteresowanych Twoimi treściami fanów, podnosząc statystyki profilu w górę. Reklamować się można, nie tylko prowadząc konto firmowe. Instagram i reklama na nim dobrze wpływa także na użytkowników indywidualnych, którzy dążą do zgromadzenia wokół siebie zaangażowanej społeczności. Blogerzy i influencerzy na pewno wiedzą, o czym mowa! Kampania reklamowa na instagramie w zasadzie jest podobna do tej na facebooku. Każda z nich musi być odpowiednio dobrana do grupy docelowej  i dopasowana tak, by wygenerować jak największe zasięgi i jak najwięcej interakcji. Jeśli zarabianie na instagramie jest Twoim celem, na pewno warto sięgnąć po profesjonalną reklamę w tym serwisie!

Instagram w Polsce

%

Polaków korzystało z instagrama

%

Rozpoznanych Użytkowników ma 25-34 lat

%

Wszystkich użytkowników to mężczyżni

%

Aktywnych użytkoników to kobiety

Konto firmowe instagram – dlaczego warto je wybrać?

Odkąd na instagramie pojawiła się opcja prowadzenia profilu firmowego, influencerzy oszaleli na jego punkcie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Promocja na instagramie, a w zasadzie śledzenie efektów swojej pracy i wytyczanie kolejnych kroków na drodze do zarabiania w tym serwisie, z kontem firmowym jest łatwiejsze. Wszystko dlatego, iż konto firmowe instagram daje nam dostęp do wielu statystyk. To, ile osób obejrzało Twoją relację na instastory, zasięg zdjęcia, liczba wejść po hasztagach czy wyświetlenia ze strony głównej sprawdzisz niemalże jednym pociągnięciem palca. Zarabianie na instagramie i dążenie do zyskania coraz większej liczby fanów musi iść w parze ze śledzeniem statystyk. Warto więc przemyśleć opcję konta firmowego, nawet jeśli nie zamierzasz sprzedawać żadnych produktów, ale robić wszystko, by z czasem i za pomocą przemyślanych działań zdobyć popularność w serwisie. W przypadku współprac z firmami, prowadzenie konta firmowego da Ci również możliwość szybkiego dzielenia się aktualnymi danymi odnośnie zasięgów, zaangażowania fanów czy ilości realnych obserwatorów.

Jak prowadzić instagrama, by rozkręcić profil?

Samo regularne dodawanie zdjęć, choćby tych jak najbardziej przemyślanych i estetycznych, nie przyniesie pożądanych efektów. Aby rozkręcić profil, potrzebne są także inne, konkretne działania!

Swoją przygodę z serwisem, jeśli w planach masz zarabianie na instagramie, warto rozpocząć od śledzenia konkurencji. Na pewno masz wśród zaobserwowanych profile, które niemalże urzekły Cię swoimi treściami. Postaraj się prześledzić schemat działania ich twórców – regularność, a nawet godziny publikacji, sposób dopasowywania treści, angażowanie followersów bądź obróbka zdjęć. To tylko niektóre z zagadnień, które możesz przeanalizować i postarać się wyciągnąć jak najwięcej wniosków, przydatnych w prowadzeniu własnego profilu na instagramie.

 

Musisz wiedzieć, że to jak wypromować się na instagramie powiązane jest także z jakością treści, które wrzucasz. Czasy „bylejakości” instagrama, gdzie posty traktowane były jako szybkie i często nieprzemyślane zbytnio kadry, dawno minęły. Obecnie instagram staje się serwisem bogatym w coraz to bardziej profesjonalne treści. Jakość zdjęć, sposób ich obróbki czy sama estetyka kadru – to wszystko ma ogromne znaczenie! Jako osobie chcącej zacząć zarabiać na instagramie zależy Ci bowiem na przyciągnięciu uwagi jak największej liczbie użytkowników. Jeśli przyłożysz się do publikowanych treści, na pewno przyniesie to dobre skutki. Regularność, estetyka i angażowanie fanów – to klucz do sukcesu Twojego profilu!

Skoro już mowa o angażowaniu fanów, warto szerzej przeanalizować ten temat. Pamiętaj, że sam licznik instagram followers nie jest jedynym wskaźnikiem, na jaki zwracają uwagę Twoi potencjalni reklamodawcy. Liczy się ich zaangażowanie i to na nim warto się skupić. W budowaniu zaangażowanej społeczności spore znaczenie mają nie tylko dodawane zdjęcia, ale i ich opisy. Zadawanie pytań, zachęcanie do interakcji czy dzielenie się własnymi historiami – to wszystko prowadzi do budowania zaangażowanej społeczności, dla której Twój przekaz będzie atrakcyjny. Zasięgi Twojego profilu może poprawić także nagrywanie instastory – zajmuje to zazwyczaj mniej czasu niż robienie, obrabianie i wrzucanie nowego zdjęcia, a jest bardzo dobrze odbierane przez followersów. Mogą oni bowiem dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej, podejrzeć kulisy Twojej pracy bądź zadać Ci pytania i ocenić Twoje treści.

 Nowych followersów do Twojego profilu skutecznie przyciągnie także korzystanie z najnowszych funkcji instagrama. Co jakiś czas właściciele serwisu wprowadzają coraz to bardziej innowacyjne funkcje. Najwięcej z nich możesz zaobserwować podczas dodawania instastory – naklejki, gify, wskaźniki zadowolenia fanów czy ankiety i pytania zadawane przez obserwujących – to tylko niektóre z atrakcyjnych rozwiązań, które koniecznie musisz wypróbować na swoim profilu. Promowanie instagrama, z wykorzystaniem tego typu funkcji, będzie na pewno bardziej skuteczne! Instastory, czyli krótkie filmiki wrzucane na profil, które znikają po upływie określonego czasu, są bardzo mile widziane na instagramie. Pamiętaj tylko aby zwyczajnie nie zanudzać nimi obserwujących, ale przekazywać atrakcyjne dla nich treści. Dopasuj je do tematyki Twojego profilu bądź pokaż kulisy swojego biznesu!

Pomysłów na ciekawych profil instagramowy jest wiele. Jeśli interesujesz się wybraną branżą bądź tematyką, śmiało idź w stronę profilu tematycznego. Angażuj użytkowników, dostarczaj im coraz to nowszych i ciekawszych treści w danym temacie oraz przyciągaj nowych followersów, bazując na postawie eksperta. Postaraj się znaleźć niszę – dzięki temu szybciej przebijesz się przez setki, jak nie tysiące, podobnych do siebie kont i zaczniesz zarabianie na instagramie o wiele szybciej niż inni użytkownicy. Podczas budowania zaangażowanej społeczności oraz rozkręcania profilu skup się także na spójności dodawanych treści. Instagram nie lubi bałaganu. Znajdź swój styl i stań się dzięki temu bardziej rozpoznawalny! Dobrze dobrany filtr, spójna kolorystyka, określony styl instagramowych kadrów – to wszystko sprawia, że potencjalni followersi zaczną kojarzyć Twoje zdjęcia z Tobą, a co za tym idzie, staniesz się bardzo atrakcyjnym użytkownikiem dla reklamodawców.

Jak się wypromować na instagramie? Korzystaj z pomocnych narzędzi

Promocja na instagramie, jak już wiesz, zależy od wielu czynników. Prowadzenie ciekawego profilu jest swego rodzaju pracą, składającą się z wielu przemyślanych kroków każdego dnia. Samo dodawanie zdjęć wydaje się świetną zabawą, aczkolwiek ich dobór, obróbka czy dopasowanie do upodobań użytkowników wymaga już poświęcenia sporej ilości swojego czasu. Jak się wypromować na instagramie i jednocześnie nie spędzać na tym kanale niemalże całego dnia? Kluczem do sukcesu okazują się nowoczesne narzędzia. Użytkownikom ciągle podsyłane są nowe rozwiązania, ułatwiające niejako promowanie profili, a zwłaszcza tworzenie profesjonalnych treści.

Czy wiesz, że posty na instagramie można planować? No właśnie! To świetny sposób na automatyzację zadań, zwłaszcza jeśli prowadzisz swój profil, jednocześnie działając na innych płaszczyznach zawodowych. Narzędzi do planowania postów jest sporo. Sam musisz je przetestować i wybrać to, które najbardziej przypadnie Ci do gustu. Istnieje także szereg narzędzi umożliwiających Ci profesjonalizację dodawanych treści. Mowa tutaj np. o szlifowaniu filmików na instastory czy narzucaniu modnych filtrów na zdjęcia. Śledź aktualne trendy w internecie, wychwytuj to, co użytkownikom podoba się najbardziej i zacznij podbijać instagrama z wykorzystaniem wygodnych narzędzi!

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama na instagramie przynosiła jak najlepsze efekty, pamiętaj także o doborze odpowiednich hasztagów. Otagowanie zdjęcia wydaje Ci się banalne? Nic bardziej mylnego! Istnieje bowiem cała lista zakazanych hasztagów, których użycie pod zdjęciem oznacza zmniejszenie zasięgów, a nawet bana. Warto o tym wiedzieć, zanim otagujesz tego typu hasłem kolejne zdjęcie na swoim profilu. Hasztagi na instagramie to temat rzeka – można je bowiem podzielić na wiele kategorii, które odpowiadają większym bądź mniejszym zasięgom na Twoim profilu. O czym warto pamiętać w tej kwestii? Na pewno mile widziane jest śledzenie najnowszych trendów i jak już wspominaliśmy, podglądanie konkurencji. Niech dobór hasztagów będzie świadomym działaniem, a nie przypadkowym dorzucaniem haseł do chmury tych powtarzanych najczęściej pod Twoimi zdjęciami. Dobór najmodniejszych hasztagów ułatwią Ci także przeznaczone do tego narzędzia, dostępne w sieci za darmo!

Jak widzisz, promowanie instagrama i samo zarabiane na instagramie wcale nie polega wyłącznie na wrzucaniu atrakcyjnych treści. Kryje się za tym szereg konkretnych działań, na które musisz poświęcić swój czas. Liczy się także śledzenie najnowszych trendów i algorytmów. Serwis ten działa bowiem podobnie jak facebook, często zmieniając swoje upodobania, jeśli chodzi o promowane treści.

INSTASTORY.PL

Osoby Prywatne

Nie wiesz jak mieć dużo followersów na insta? Nie masz czasu na profesjonalizację swoich działań ani śledzenie najnowszych algorytmów? Pamiętaj, że możesz powierzyć to nam – specjalistom w tej dziedzinie. Fascynuje nas instagram i dobrze wiemy, „co w trawie piszczy”, jeśli chodzi o tę tematykę. Dzięki nam oszczędzisz swój czas i zdobędziesz nowych, zaangażowanych followersów. Pracujemy tak, by powierzone nam profile osiągały jak najlepsze wyniki. Owocem naszych działań jest Twoja popularność i zainteresowanie potencjalnych reklamodawców. Prowadzimy profile zgodnie z najnowszymi trendami, nieustannie zwiększając zasięgi. Jesteś bądz chcesz być influencerem? Pomożemy Ci zmonteyzować instagrama!

Firmy

Zajmujemy się profilami firmowymi na instagramie. Prowadzimy je kompleksowo, a Ty, wszelkie działania powiązane z tym serwisem masz „z głowy”. Zwiększ zasięgi, zdobądź nowych followersów i zacznij być szalenie interesujący dla nowych klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i pamiętaj, że instagram to nasza pasja!

 

We promise we don’t send spam