Dziś profil na Instagramie ma praktycznie każdy użytkownik Internetu. Jest to ogromna baza zdjęć, platforma społecznościowa o wielkim potencjale marketingowym. Dlatego znajdziemy tam wiele profili otwartych, których celem są działania marketingowe. Takie konto na Instagramie możesz przeglądać bez przeszkód. Wystarczy zadeklarować chęć obserwowania, a posty z wybranego przez Ciebie użytkownika będą wyświetlane na Twoim instagramowym wallu. Jednak przeważająca liczba profili użytkowników to profile prywatne, których przeglądanie uzależnione jest od tego, jakie ustawienia wybrał właściciel profilu. Skąd takie zainteresowanie odpowiedzią na pytanie, które postawiliśmy w tytule? Otóż w dużej mierze chodzi o zwykłą, ludzką ciekawość. Częstą praktyką jest podglądanie kont prywatnych pracowników. Pracodawcy w ten sposób chcą sprawdzić np. czy pracownik korzysta ze zwolnienia lekarskiego w sposób zgodny z prawem. Bardzo wiele osób chce w ten sposób sprawdzić, co słychać u ich dawnych partnerów czy szkolnych znajomych.

Polityka prywatności na Instagramie jest dziś bardzo restrykcyjna – serwis z milionami kont użytkowników nie może sobie pozwolić na to, aby ochrona, jaką im oferuje miała luki. Te, z których można było skorzystać jeszcze jakiś czas temu zostały uszczelnione na tyle, aby uniknąć przypadków stalkingu, który – i o tym trzeba pamiętać rozważając ten temat – jest karalny. W naszym poradniku zawarliśmy legalne sposoby na obserwowanie prywatnego konta na Instagramie.

 

Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

 

Najprostszym i najbardziej uczciwym sposobem na to, aby uzyskać dostęp do treści umieszczonych na koncie prywatnym, jest wysłanie prośby o dołączenie do obserwujących. Wówczas sam właściciel profilu zezwoli nam na to, abyśmy mogli przeglądać zawartość jego prywatnego konta. Jeśli nie jest to możliwe lub z jakichś względów nie chcesz się ujawniać, wówczas pozostaje tylko stworzenie konta na Instagramie, które nie będzie ujawniać nasze prawdziwej tożsamości. Nie jest to uczciwa metoda, ale może pozwolić na osiągnięcie zaplanowanego rezultatu.

Założenie takiego profilu na Instagramie nie jest trudne, ale wymaga kilku zabiegów w celu uwiarygodnienia. W sieci znajdziesz również porady, które polecają utworzenie prywatnych profili, które mają udawać konto osoby, która jest znana właścicielowi profilu, który chcemy obejrzeć. My nie polecamy tego rozwiązania – podszywanie się pod innego użytkownika jest czynem na granicy prawa, który może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zakładamy zatem prywatne konto lub konto publiczne np. dotyczące bloga czy innej działalności twórczej. Uzupełniamy treścią przynajmniej w minimalnym stopniu. Przydatne jest również dodanie followersów – z tym nie będzie kłopotu, każde nowe konto na Instagramie otrzymuje wiele próśb o wzajemne obserwowanie. Tak przygotowany profil na Instagramie nie powinien wzbudzać podejrzeń osoby, którą chcemy obserwować i prawdopodobnie udzieli nam na to zgody.

 

Aplikacje umożliwiające wejście na prywatny profil na Instagramie – czy to działa?

 

W sklepach z aplikacjami znajdziesz wiele propozycji tego rodzaju programów. Reklamy mówią wprost: jeśli chcesz zobaczyć konto, wystarczy, że zainstalujesz aplikację. Nic bardziej mylnego – nie ma takiej, ogólnodostępnej aplikacji, która pozwala wyświetlić prywatny profil. Niestety tego rodzaju aplikacje to oczywiste oszustwo. Co więcej sporo ryzykujesz podczas ich instalacji. Udzielenie zgody na dostęp do zdjęć, treści smsów a nawet tego co mówisz do słuchawki podczas rozmów może służyć do wyłudzenia od Ciebie ważnych informacji. I nie chodzi tutaj o Twoje gusta zakupowe – phishing to dziś prawdziwa plaga sieci społecznościowych. Instalując aplikacje z niepewnego źródła nie tylko nie uzyskasz ich spodziewanej funkcjonalności, ale możesz udostępnić dane do swojego konta bankowego złodziejom. Aplikacje, które rzekomo pozwalają sprawdzić każdy profil prywatny na Instagramie najzwyczajniej w świecie nie działają. Zanim jednak się zorientujesz po pierwsze nabijasz licznik pobrań nieuczciwym twórcom, po drugie dajesz osobom niepowołanym dostęp do Twoich prywatnych informacji. Co więcej bardzo często są to aplikacje płatne, zatem aby je zainstalować wpierw musisz zapłacić udostępniając dane Twojego konta lub karty kredytowej. Niestety na ludzkiej ciekawości łatwo jest zarobić spore pieniądze, a wielu z nas daje się wciąż nabrać na takie praktyki. Czy tego typu aplikacje działają? Z całą stanowczością odpowiadamy: nie warto nabierać się na takie sposoby. Z ich pomocą nie uda Ci się wyświetlić prywatnego konta na Instagramie.

 

Jak działa prywatny profil na Instagramie?

 

Nie dal każdego użytkownika Instagram jest narzędziem służącym zarabianiu pieniędzy czy zdobywaniu popularności w sieci. Większość z nas chce dzielić się swoimi zdjęciami wyłącznie z osobami, które zna. Jak działa prywatne konto na Instagramie? Odpowiednio dobrane ustawienia prywatności pozwalają właścicielowi kontrolować to, kto może zobaczyć treści i zdjęcia umieszczane przez niego na koncie w aplikacji Instagram. Po utworzeniu konta możemy zdecydować czy będzie ono prywatne i jakie osoby mogą oglądać nasze zdjęcia. Po zalogowaniu się na nowym profilu należy otworzyć zakładkę Ustawienia – następnie z menu po lewej stronie ekranu wybrać opcję Prywatność i bezpieczeństwo. Pierwszy box, który zobaczymy to właśnie miejsce, w którym podejmujemy decyzję czy ma to być profil prywatny czy publiczny.

Wystarczy zaznaczyć okienko „Konto Prywatne”, aby zdjęcia, filmy i inne umieszczane przez Ciebie treści były dostępne wyłącznie dla osób, które otrzymały od Ciebie pozwolenie, aby obserwowały Twój prywatny profil. Ważną funkcjonalnością jest również zezwolenie na udostępnianie relacji – jeśli zakładamy prywatne konto, to z założenia nie chcemy publicznie chwalić się jego zawartością. Udzielenie zgody na udostępnianie Twoich zdjęć przez Twoich followersów spowoduje, że Twoje posty mogą pojawiać się na w mediach społecznościowych i każdy użytkownik będzie mógł je wyświetlić. Zawartość profilu stanie się publiczna, mimo że znajduje się na prywatnym koncie. W ten sposób Twoi followersi mogą uzyskać zgodę na przesyłanie sobie Twoich zdjęć do znajomych za pośrednictwem komunikatorów.

Z tej opcji korzystają osoby, które chcą wykorzystać Instagram do celów promocyjnych i biznesowych. Jeśli chcemy posiadać profil jako prywatny zbiór zdjęć wówczas pomijamy przycisk Udostępnianie relacji. Ta opcja zapewni nam pełną prywatność na koncie Instagrama.

Wśród ustawień na prywatnym koncie znajdziesz również inne opcje np. wyświetlanie ostatniej aktywności, oraz możliwość zaplanowania jak inni będą Cię widzieć na swoim profilu. To bardzo pomocne funkcjonalności, dzięki którym będziesz mieć pewność bezpieczeństwa treści na swoim koncie.

Osobom, które szukają sposobu na to, aby sprawdzić czyjś prywatny profil na Instagramie polecamy prośbę o przyjęcie do grona followersów – to w pełni legalny sposób na uzyskanie dostępu do jego zdjęć. Konta prywatne użytkowników Instagrama służą do tego, aby ich właściciele mogli czuć się bezpiecznie. Może się okazać, że osoba, której treści Cię interesują nie ma nic przeciwko temu, aby pokazać Ci swój profil. Gorąco odradzamy korzystanie z aplikacji, które obiecują dostep do każdego prywatnego konta.

 

jak usunąć konto na instagramie

Zgarnij 151 followersów na instagramie praktycznie za darmo!

Specjalnie dla czytelników bloga przygotowaliśmy kod rabatowy na pierwsze zamówienie w naszym sklepie.

Aby skorzystać z oferty użyj kod rabatowy : free

  1. Wjedz na https://instastory.pl/produkt/instagram-followers/
  2. Wybierz ilość followersów 151 zaznacz dodatkowe opcje, dodaj link do swojego profilu, kliknij kup teraz
  3. Dodaj kod rabatowy : free , wypełnij swoje dane i dokończ zamówienie !

 

 

Koniecznie sprawdz nasze inne poradniki między innymi :

 

Jak zrobić live na Instagramie?

Jak założyć konto na Instagramie

Jak założyć konto na Instagramie – firmowe i prywatne

 

A jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie pozyskiwania serduszek sprawdz :

 

Obserwujący na instagramie

Lajki na instagramie