Profil na Instagramie zakładamy dla innych użytkowników aplikacji. Jeśli ktoś mówi, że ma konto Instagrama i umieszcza na nim zdjęcia, ale nie po to, aby ktoś je oglądał – prawdopodobnie kłamie. Media społecznościowe stały się dla wielu sposobem na stworzenie marki osobistej. W mniejszym lub większym stopniu ujawniają oni szczegóły ze swojego prywatnego i zawodowego życia. Bez względu na to, czy prowadzisz konto prywatne czy zarobkowe, na pewno jesteś ciekaw, kto je odwiedza najczęściej. Naturalnie zawartość Twojego profilu wyświetla się obserwującym. Również to, co umieszczasz na Insta stories jest dla nich dostępne bez ograniczeń. Ale jak sprawdzić, kto konkretnie odwiedza Twój Instagram? Jeśli prowadzisz prywatny profil, to jest on dostępny tylko dla wybranych użytkowników.

Na temat tego, czy istnieje sposób na wyświetlanie zawartości prywatnych profili pisaliśmy tutaj: instastory.pl/konto-prywatne-na-instagramie-jak-zobaczyc/  . Konto na Instagramie jest zabezpieczone tak, aby chronić prywatność użytkowników, jeśli sobie tego życzą. Działa to oczywiście w przypadku wszystkich akcji wykonywanych w aplikacji. Zatem, skoro nie możesz zobaczyć prywatnego konta na Instagramie, nie możesz również w sposób bezpośredni sprawdzić, kto odwiedza Twój profil.

Kto odwiedza konto na Instagramie?

Mimo wyżej opisanych zabezpieczeń, istnieją sposoby, aby sprawdzić kto odwiedza profil na Instagramie. Oczywiście fakt wejścia na profil, przeczytanie opisu konta, treści postów i komentarzy pod nimi są rejestrowane, ale żaden z użytkowników nie ma dostępu do tych danych. Zatem osoba, które wyświetla te informacje pozostaje dla własciciela konta całkowicie anonimowa. Nie istnieje sposób sprawdzenia, kto ogląda Twoje konto, jeśli odwiedza je bez wykonywania dostępnych na Instagramie aktywności.

Osoba, która odwiedza Twój profil przestaje być anonimowa dopiero w momencie, gdy:

Są to sytuacje naturalne, w których część obserwujących reaguje na treści, które umieściłeś. Podstawowe funkcjonalności Instagrama pozwalają obserwować statystyki aktywności na kontach komercyjnych, jednak bez podawania dokładnie nazw aktywnych użytkowników. Aby sprawdzić, kto oglądał mój profil i pozostawił najwięcej komentarzy lub serduszek musisz przebrnąć przez wszystkie posty, które umieściłeś w aplikacji Instagram. W ten sposób poznasz swoich najbardziej aktywnych obserwujących. Niestety nie będziesz mógł sprawdzić tożsamości tych, którzy oglądają posty, jednak nie korzystają z żadnej z dostępnych aktywności na Instagramie.

 

Zgarnij 151 followersów na instagramie praktycznie za darmo!

Specjalnie dla czytelników bloga przygotowaliśmy kod rabatowy na pierwsze zamówienie w naszym sklepie.

Aby skorzystać z oferty użyj kod rabatowy : free

  1. Wjedz na https://instastory.pl/produkt/instagram-followers/
  2. Wybierz ilość followersów 151 zaznacz dodatkowe opcje, dodaj link do swojego profilu, kliknij kup teraz
  3. Dodaj kod rabatowy : free , wypełnij swoje dane i dokończ zamówienie !

 

 

 

Chcesz wiedzieć, kto odwiedza Twój profil? Twórz relacje (stories)

 

Jedną z najnowszych funkcji Instagrama są relacje. Powstały po to, aby uzupełnić profile o relacje nadawane na żywo. Stories pozwalają na łatwe tworzenie i udostępnianie nagrań lub wielu fotografii na raz w formie pokazu slajdów. Właściciel profilu w aplikacji Instagram zyskał w ten sposób możliwość nawiązania bliższego kontaktu z followersami. Taką samą funkcję mamy do dyspozycji w siostrzanym Facebooku.

Instastories zmieniło odrobinę podejście do głównej reguły prywatności tych serwisów. O ile nie masz możliwości sprawdzenia, kto oglądał Twoje zdjęcia i filmy w postaci postów na Twoim profilu, to stories tworzy tutaj pewną furtkę. Jeśli chcesz dowiedzieć się kto odwiedza Twój profil – stwórz relację w Instastories.

Instargam dał tutaj możliwość sprawdzenia, kto ogląda Twoje Insta relacje. Wyświetla się to w czasie rzeczywistym – gdy właściciel konta otwiera swoją relację widzi listę osób, która aktualnie ogląda jego Instastories. Użytkownicy, którzy prowadzą duże konta z reguły nie analizują tych danych tak dokładnie.

Pytanie: kto oglądał mój profil zadają sobie najczęściej właściciela małych, prywatnych kont. Dla nich funkcja Insta relacji będzie przydatna. Dzięki niej będą mogli sprawdzić, kto z obserwujących profil jest najbardziej zainteresowany tym, co zawiera Twój profil Instagrama. Ta furtka w prywatności ma swoje ograniczenia. Możliwość sprawdzenia, kto oglądał relację masz przez pierwsze 24 godziny od jej zamieszczenia. Po tym czasie Instagram archiwizuje relację i usuwa listę oglądających. Menu ogranicza się już wyłącznie do ogólnej statystyki.

Uwaga na boty!

Przeglądając historię relacji i analizując, kto odwiedził konto możesz natrafić na boty. Działają one w tle i automatycznie odtwarzają relację. Dzieje się tak, gdy właściciela konta posługuje się botami, które generują określone aktywności. Cel jest jasny – zyskać jak największą liczbę followersów. Istnieje bowiem coś takiego, jak Instagramowe uprzejmości. Gdy właściciel małego konta widzi, że inny użytkownik jest aktywny na jego profilu chce się odwdzięczyć. Dołącza do obserwujących i aktywnie bierze udział w dyskusjach itp. Najczęściej nie ma pojęcia, że jego konto odwiedził robot, nie zaś prawdziwy użytkownik serwisu.

 

Czy istnieją aplikacje, które pokazują kto przegląda Twojego Instagrama?

 

W Internecie znajdziesz wiele aplikacji, które rzekomo pozwalają sprawdzić, kto wchodzi na profil na Instagramie. Nie zawracaj sobie nimi głowy – nie działają. Obecnie nie istnieją żadne aplikacje, które pozwalają zobaczyć osoby odwiedzające Twojego Instagrama.

Aplikacje tego typu są płatne i nie gwarantują bezpieczeństwa. Co więcej bywają narzędziem oszustów, którzy chcą wyłudzić w ten sposób dostęp do Twojego profilu, danych logowania i nie tylko. Jeśli Instagram nie oferuje swoim użytkownikom takiej statystyki, tym bardziej nie zezwoli na dostęp do takich danych zewnętrznym firmom tworzącym inne aplikacje.

Musisz zdać sobie sprawę z faktu, że ciekawość nie jest powodem, aby dać się oszukać lub co gorsza okraść. Podejrzana aplikacja nie tylko nie pomoże Ci zobaczyć, kto ogląda Twój profil na Instagramie, ale może uzyskać dostęp do Twoich prywatnych danych. W takim przypadku może się okazać, że nieuczciwe osoby wykorzystają te dane, aby Cię oszukać. Korzystanie z tego typu aplikacji jest niebezpieczne. Nie daj się naciągnąć.

 

Statystyki Instagrama – jakie dane możesz zobaczyć?

 

Aby uzyskać historię przeglądania na swoim Instagramie musisz zmienić konto z prywatnego na biznesowe. Nie dowiesz się co prawda, kto (z imienia i nazwiska) przegląda Twój profil na Instagramie, ale umożliwi Ci to korzystanie z interesujących statystyk. Jak to zrobić i co dzięki temu będziesz wiedzieć?

Statystyki na kontach biznesowych Instagrama pozwalają zobaczyć:

  • średni wiek osób, które wchodzą, aby zobaczyć Twój profil,
  • płeć tych osób,
  • pochodzenie – kraj i miasto,

W statystykach nie wyświetli się zdjęcie, czy nazwa użytkownika. Za to dowiesz się o godzinach największej popularności swojego profilu na Instagramie. Te dane wystarczają, aby osoby prowadzące konta komercyjne mogły zaplanować wydajne działania marketingowe.

Jak widać, Instagram do pewnego stopnia chroni anonimowość osób korzystających z aplikacji. Na pytanie tytułowe możemy odpowiedzieć tylko połowicznie. Profil na Instagramie możesz prowadzić w taki sposób, aby sprawdzić, kto go ogląda. Regularne umieszczanie relacji to jedyny sposób, aby poznać tożsamość osób odwiedzających profil. Jest to jedyna „luka” w regułach zachowania prywatności na Instagramie. Najczęściej jednak jest tak, że jeśli inny użytkownik nie chce, abyś wiedział, że ogląda Twój Instagram – nie dowiesz się tego. Pocieszającym jest fakt, że działa to również w drugą stronę. Jeśli prowadzisz prywatne konto, wówczas dostęp do Twoich zdjęć i filmów będą mieć wyłącznie obserwujący. Zatem Twoje prywatne konto mogą oglądać tylko osoby, których prośby o dołączenie do followersów zaakceptujesz. Instagram to aplikacja, która w dość rozsądny sposób zarządza dostępami do danych tego rodzaju. Co nie oznacza, że jako taka nie posiada do nich dostępu i ich nie gromadzi. Instagram tworzy statystyki oglądalności i je udostępnia, jednak w formie zbiorowej – chroniąc prywatność indywidualnego użytkownika.

 

Koniecznie sprawdz nasze inne poradniki między innymi :

 

Swipe up Instagram – jak dodać link do instastory

Jak odzyskać konto na Instagramie?

Jak założyć konto na Instagramie – firmowe i prywatne

 

A jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie pozyskiwania serduszek sprawdz :