Obecnie, w dobie internetowych zakupów, liczy się przede wszystkim wygoda. Dobrze wiedzą o tym właściciele platformy, wprowadzając kolejne ułatwienie.

Działanie nowej usługi jest proste – użytkownik znajduje produkt, który mu się podoba i kupuje go od razu, bez konieczności opuszczania aplikacji. Po kliknięciu w zdjęcie pojawia się opcja „zamów na Instagramie”. Następny krok to wybór rozmiaru, koloru czy rodzaju produktu. Płatność również odbywa się bez opuszczania platformy. Podajesz swój adres e-mail, Imię i Nazwisko oraz informacje rozliczeniowe i dane do wysyłki. Prosto, szybko i mega wygodnie, bez opuszczania Instagrama i przechodzenia do innych serwisów. Decyzja o zakupie jest jeszcze wygodniejsza, a ułatwienie całego procesu jeszcze bardziej zachęcające!

kupowanie na instagramie

 

Instagram ceni wygodę. Po pierwszym zakupie Twoje dane zostaną zapamiętane tak, by następne transakcje były jeszcze szybsze! Co ważne, wszelkie informacje o wysyłce i dostawie również otrzymasz do skrzynki na Instagramie. Krótko mówiąc, cały proces sprzedażowy możliwy jest w aplikacji! Wiadomość ta na pewno ucieszy wszystkich łowców instagramowych okazji zakupowych.

 

 

 

 

 

 

 

Tego typu szybkie zakupy przez Insta to także powód do zadowolenia dla kont firmowych, sprzedających rozmaite produkty i usługi. Klient mając bowiem możliwość zrobienia prostej transakcji chętniej zakupi dany produkt, a co za tym idzie, zwiększy sprzedaż w danym sklepie.

 

 

 

 

 

Póki co, funkcja ta dostępna jest w Stanach Zjednoczonych. Z niecierpliwoscią wyczekują jej jednak pozostali użytkownicy na całym świecie. Z jakiegoś powodu nie korzystasz jeszcze z funkcji sprzedaży na Instagramie, mając swój sklep internetowy? Jak najszybciej nadrób te zaległości, a gdy funkcja zakupów bez opuszczania aplikacji wejdzie do Polski, skorzystaj także z najnowszych udogodnień w serwisie!

Funkcja testowa działa obecnie tylko wybranych sklepach, takich jak :

Adidas @adidaswomen & @adidasoriginals
Anastasia Beverly Hills @anastasiabeverlyhills
Balmain @balmain
Burberry @burberry
ColourPop @colourpopcosmetics
Dior @dior
H&M @hm
Huda Beauty @hudabeautyshop
KKW @kkwbeauty
Kylie Cosmetics @kyliecosmetics
MAC Cosmetics @maccosmetics
Michael Kors @michaelkors
NARS @narsissist
Nike @niketraining & @nikewomen
NYX Cosmetics @nyxcosmetics
Oscar de la Renta @oscardelarenta
Ouai Hair @theouai
Outdoor Voices @outdoorvoices
Prada @prada
Revolve @revolve
Uniqlo @uniqlo
Warby Parker @warbyparker
Zara @zara

A ty co myślisz o nowej funkcji ? Na ile ⭐⭐⭐⭐⭐ ją oceniasz ?

Daj znać w komentarzu.??