Tworzenie wartościowego profilu na Insta to spory wysiłek. Wie o tym każdy, dla którego prowadzenie profilu na instagramie to nie tylko zabawa, ale i praca. Mimo ciekawego contentu Twój wysiłek idzie na marne? Zasięgi, zamiast iść w górę, spadają? Zobacz, co musisz wiedzieć o zablokowanych hasztagach. Używaj ich z głową i zdobądź sukces na instagramie!

 

Przypadkowe hashtagi? Tego unikaj!

 

Dodając zdjęcie na instagramie równie ważne znaczenie mają odpowiednio dobrane hasztagi. Nigdy nie wybieraj ich przypadkowo. To musi być przemyślana kwestia, dzięki której Twoje zasięgi pójdą w górę. Bez starannie dobranych hasztagów nawet najlepsze Twoje zdjęcie, w najbardziej instagramowym otoczeniu, zginie w czeluściach serwisu.

Zablokowane hashtagi – o co chodzi?

 

Jak już pewnie wiesz, to po hasztagach użytkownicy instagramu szukają interesujących ich treści. Te krótkie hasła pomagają w znalezieniu interesującego ich contentu. Warto wiedzieć, że istnieją również zablokowane hasztagi. To hasła, które prowadzą do treści przekazujących m.in. przemoc, nagość czy inne materiały, które naruszają zasady instagramu. Serwis blokuje tego typu tagi. W praktyce oznacza to, iż użycie zbanowanego tagu pod postem ogranicza jego zasięg.

 

Ku zdziwieniu wielu użytkowników, niektóre „niewinne” hasztagi również zostają banowane. Tak było z kontrowersyjnym #books, który po czasie został jednak przywrócony. Tutaj ważna kwestia: hasztag zablokowany raz, nie musi oznaczać hasztagu zablokowanego na zawsze! Jak widzisz, zablokowane hasztagi często nie rzucają się w oczy i łatwo ich, zupełnie nieświadomie, użyć pod wstawianym zdjęciem.

 

Jedno jest pewne – jeśli chcesz budować dobre zasięgi na insta i docierać do coraz większej społeczności, zablokowanych hasztagów musisz unikać jak ognia!

Jak sprawdzić czy hashtag jest zbanowany?

 

Skoro już wiesz co nieco o zablokowanych hasztagach, warto iść krok dalej i nauczyć się tego, jak je sprawdzać. Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Wystarczy, że w wyszukiwarce serwisu wpiszesz interesujący Cię hasztag i przejdziesz z zakładki najpopularniejsze do zakładki ostatnie. Wyświetla Ci się komunikat, mówiący o ukryciu postów z tym hasztagiem? Oznacza to, że został on zablokowany!

 

 

Istnieją również specjalne aplikacje, które sprawdzą listę wskazanych przez Ciebie tagów. Instagram jednak zmienia się w takim tempie, że wskazywane hasztagi nie zawsze są aktualne i niestety, pomimo dobrych chęci, możesz użyć zbanowanych tagów pod zdjęciem.

 

Jak się pewnie domyślasz, sprawdzenie hasztagów, które chcesz dodać pod danym zdjęciem zajmie Ci trochę czasu. Tworzenie wartościowego contentu na insta nie jest proste i coraz częściej postrzegane jest jako praca.

 

Nie chcesz dodawać przypadkowych hasztagów, a na budowanie zaangażowanej społeczności na instagramie nie masz czasu? Powierz swój profil w nasze ręce. Promowanie instagrama i profesjonalne prowadzenie profili to nasza pasja. Ty oszczędzisz swój czas, a my stworzymy wartościowe miejsce w sieci, przyciągające zainteresowanych użytkowników, potencjalnych klientów czy reklamodawców.