Podobnie jak w przypadku algorytmu Instagrama, odpowiedź wydaje się zmieniać co roku.

W ubiegłym roku w sondażu ponad 50% specjalistów od mediów społecznościowych stwierdziło, że wieczory od 19.00 do 21.00 to najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie.

W 2021 r. Większość specjalistów stwierdziła, że czas na lunch w godzinach od 11 do 13 to najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie, a następnie wieczory od 19.00 do 21.00.

Ale to nie znaczy, że to najlepszy czas, aby opublikować dla CIEBIE!

Istnieje wiele badań na temat tego, kiedy najlepiej jest opublikować post na Instagramie, ale każde konto na Instagramie ma unikalną publiczność w różnych strefach czasowych, dlatego ważne jest ustalenie, jaki jest najlepszy czas dla twojego konta na publikowanie w Instagramie.

Dobre wieści? Pokazujemy dokładnie, jak znaleźć najlepszy czas na publikowanie na Instagramie:

Pamietaj że kluczowym elementem dużych zasięgów pod każdym postem jest jak najszybsze zebranie jak największej ilości lajków i komentarzy pod świeżo dodanym postem. Sprawdz nasze pakiety na błyskawiczną realizacje lajków i komentarzy na instagramie.

Kiedy najlepiej dodać post na Instagramie?

Jeśli chcesz pokonać algorytm Instagrama w 2021 roku, planowanie wpisów na Instagramie, gdy większość Twoich obserwujących jest w trybie online, jest bardzo ważne.

Algorytm nie tylko dba o to, ile zaangażowania otrzymuje Twój post na Instagramie, ale także dba o to, jak szybko otrzymasz to zaangażowanie.

Jeśli publikujesz w czasie, kiedy większość Twoich obserwujących jest w Internecie, dajesz sobie większą szansę na zbieranie tych lajków – szybko!

Jeśli Twój post zyska wiele pozytywnych komentarzy i komentarzy wkrótce po jego opublikowaniu, będzie to dla Instagrama sygnałem, że Twój post na Instagramie jest treścią wysokiej jakości, a algorytm wyświetli Twój post jeszcze większej liczbie obserwujących!

Dzięki znalezieniu spersonalizowanego czasu na opublikowanie posta na Instagramie możesz zhakować algorytm, aby zwiększyć zasięg i uzyskać więcej polubień i obserwatorów.

Oto kilka ogólnych zasad dotyczących najlepszego czasu na publikowanie na Instagramie:

  1. Opublikuj w najbardziej aktywnych godzinach twoich obserwujących.
  2. Opublikuj więcej poza godzinami pracy zamiast w ciągu dnia: zazwyczaj najlepszym czasem na opublikowanie posta na Instagramie jest czas lunchu (11: 00-13: 00) i wieczory (19-21). Zamiast publikowania, gdy jesteś przy biurku, planuj posty na Instagramie w trakcie godzin wolnych od pracy.
  3. Zachowaj ważne posty na dni wolne od pracy: różnice są niewielkie, ale średnie zaangażowanie na Instagramie zmienia się w zależności od dnia.

Jak znaleźć najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w 2021 roku?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby znaleźć optymalny czas publikacji na Instagramie, jest badanie odbiorców za pomocą narzędzi analitycznych Instagrama znajdujących się w Twojej aplikacji Instagram.

Najlepsza część? Informacje Instagram są bezpłatne!

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz skonfigurować profil biznesowy Instagram:

Statystyki instagram daje marketerom wszystko, o co mogą poprosić: możesz zobaczyć, gdzie znajdują się Twoi obserwatorzy, ich płeć, wiek i, co najważniejsze, kiedy są najbardziej aktywni na Instagramie.

Możesz także wyświetlać lokalizacje swoich obserwatorów według kraju lub miasta, dzięki czemu wiesz, w których strefach czasowych chcesz się zamieszczać, aby dotrzeć do większości obserwujących.

Statystyki ułatwiają znalezienie najlepszego czasu na publikowanie na Instagramie, ponieważ pokazuje zarówno najbardziej popularne dni i godziny, kiedy Twoi obserwatorzy używają Instagrama.

Korzystając z tych danych, możesz uzyskać dobre, ogólne zrozumienie najlepszych czasów i najlepszych dni, aby publikować na Instagramie, na podstawie własnych obserwujących!

 

Eksperymentuj z czasami publikacji i mierz swoje postępy

4

Jeśli chcesz Zrobić to dokładnie możesz utworzyć arkusz kalkulacyjny, aby sprawdzić, ile lajków otrzymasz, publikując o różnych porach w różnych dniach.

Zacznij od wybrania pięciu różnych godzin w ciągu tygodnia.

Jeśli na przykład zauważysz, że Twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni w godzinach od 17 do 21, zaplanuj by Twoje posty wyświetlały się o 17, 18, 19, 20 i 21:00.

W arkuszu kalkulacyjnym śledź liczbę lajków i komentarzy każdego posta wraz z datą i godziną ich opublikowania.

W następnym tygodniu zmień czas publikacji swoich postów na każdy dzień. Na przykład, jeśli opublikowałeś o godzinie 17:00 w poniedziałek w pierwszym tygodniu, opublikuj o 18:00 w drugim tygodniu.

Może to zająć kilka tygodni, ale możesz wykorzystać te informacje, aby pomóc Ci wybrać najlepsze dni na udostępnianie w określonych porach na podstawie własnych odbiorców.